Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
12.09.2005 N 102/765
Про затвердження Правил пропуску
осіб до приміщень судів та на їх
територію транспортних засобів
На виконання вимог Законів України "Про судоустрій України"
та "Про міліцію",-
Н А К А З У Є М О:
1. Затвердити Правила пропуску осіб до приміщень судів та на
їх територію транспортних засобів (додаються).
Голова Державної
судової адміністрації України І.І.Балаклицький
Міністр внутрішніх
справ України Ю.В.Луценко
ПРАВИЛА
пропуску осіб до приміщень судів та
на їх територію транспортних засобів
1. Загальні положення
1.1. Цими Правилами визначається порядок пропуску осіб до приміщень судів та на їх територію транспортних засобів з метою підтримання громадського порядку в судах, припинення проявів неповаги до суду, а також охорони приміщень судів, виконання функцій щодо державного захисту суддів, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу.
1.2. Дія цих Правил не поширюється при здійсненні пропуску осіб до будинків, де працюють Конституційний Суд України, Верховний Суд України та Вищий господарський суд України.
1.3. У разі відвідування суду посадовою особою, щодо якої здійснюється державна охорона, режим та порядок взаємодії працівників міліції та військовослужбовців Управління державної охорони України визначається спільним нормативно-правовим актом Управління державної охорони України, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України.
1.4. Пропускний режим здійснюється працівниками спеціального підрозділу судової міліції "Грифон" (далі - судової міліції).
1.5. Під час здійснення своїх повноважень щодо пропуску осіб у приміщення судів працівники судової міліції керуються чинним законодавством України та цими Правилами.
1.6. Порядок пропуску та підтримання громадського порядку в приміщеннях судів не може поєднуватися з діями, які завдають фізичних чи моральних страждань особам внаслідок фізичного чи психологічного впливу або принижують їх честь і гідність.
1.7. На вході до приміщень судів обладнуються пункти пропуску з відповідними технічними засобами контролю та зв'язку.
1.8. Для речей, які заборонено проносити до приміщень судів, поряд із пунктами пропуску обладнуються камери схову.
1.9. Обладнання пунктів пропуску та камер схову покладається на відповідні суди.
1.10. Контроль за здійсненням пропуску осіб у приміщення судів покладається на командира підрозділу судової міліції.
1.11. Ці Правила розміщуються у приміщенні суду на видному та доступному для відвідувачів місці.
2. Порядок пропуску осіб до приміщень судів
2.1. Дані про осіб, які прибули до приміщень судів, заносяться працівниками судової міліції у журнал відвідувачів.
2.2. Пропуск народних депутатів діючого скликання до приміщень судів здійснюється відповідно до частини третьої статті 17 Закону України "Про статус народного депутата України" ( 2790-12 ).
2.3. Пропуск суддів, а також суддів, які перебувають у відставці, до приміщень судів здійснюється відповідно до частини одинадцятої статті 44 Закону України "Про статус суддів" ( 2862-12 ).
2.4. До приміщень судів із використанням спеціальних технічних засобів пропускаються:
2.4.1. Працівники апарату відповідного суду за пред'явленням службового посвідчення.
2.4.2. Працівники правоохоронних органів, фельд'єгерської служби, спеціального зв'язку за пред'явленням службового посвідчення.
2.4.3. Особи, які беруть участь у провадженні кримінальних, цивільних та адміністративних справ, за списком секретаріату суду або при пред'явленні судової повістки, ухвали суду та документа, який засвідчує особу. У разі, якщо в особи відсутнє посвідчення, міліціонер через судового розпорядника (секретаря судового засідання) з'ясовує особу прибулого і в подальшому виконує вказівки головуючого в
судовому засіданні.
2.4.4. Практиканти та інші особи, які залучаються до тимчасового виконання робіт у приміщеннях судів, згідно зі списком, затвердженим головою відповідного суду, після пред'явлення документа, який засвідчує особу.
2.4.5. Особи, що прибули на відкриті судові засідання, за пред'явленням документа, який засвідчує особу.
2.5. Пропуск осіб у приміщення судів та на їх територію здійснюється в робочі дні згідно зі встановленим у суді розпорядком роботи. З 22.00 до 6.00 пропуск осіб до приміщень судів заборонено.
2.6. У вихідні, святкові та неробочі дні судді та працівники апарату відповідного суду пропускаються у приміщення судів згідно зі списком, затвердженим головою суду, та за службовим посвідченням.
2.7. Працівники засобів масової інформації пропускаються за пред'явленням документа, що засвідчує особу. Проведення документування судового засідання за допомогою аудіо-, відео-, кіно-, фотоапаратури здійснюється в порядку, встановленому процесуальним законодавством.
2.8. До приміщень судів із вогнепальною, газовою зброєю та пристроями для відстрілу патронів із гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозоточивої чи дратівної дії, пропускаються працівники правоохоронних органів та фельд'єгерської служби під час виконання ними службових обов'язків, працівники суду при пред'явленні дозволу на право носіння такої зброї. Вогнепальна та холодна зброя, інші небезпечні для життя й здоров'я громадян предмети та речовини, які є речовими доказами у справах, що підлягають розгляду в судовому засіданні, пропускаються до приміщень судів за наявності відповідного процесуального документа і в супроводі судового розпорядника.
2.9. Медичний персонал служби швидкої медичної допомоги, працівники пожежної та аварійної служб пропускаються у приміщення
судів після відповідного запису в журналі відвідувачів.
2.10. У разі аварій, виходу з ладу технічних комунікацій працівники судової міліції пропускають на територію робітників відповідних міських ремонтних служб із занесенням їх прізвищ і часу роботи в журнал відвідувачів та негайно повідомляють голову суду, чергового (відповідального) по підрозділу судової міліції та чергового територіального міського, районного відділу внутрішніх справ.
3. Порядок в'їзду транспортних засобі на територію судів
3.1. В'їзд транспортних засобів на територію судів здійснюється через пункт пропуску транспортних засобів, обладнаний технічними засобами контролю та зв'язку, про що робиться запис у журналі в'їзду (виїзду) транспортних засобів.
3.2. В'їзд на територію судів дозволяється: транспортним засобам за списком, затвердженим головою суду; спеціальним транспортним засобам, на яких здійснюється конвоювання підсудних, після повідомлення старшого наряду конвойної служби про необхідність в'їзду; транспортним засобам, на яких здійснюються спеціальні заходи забезпечення безпеки працівників суду, правоохоронних органів та осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, після пред'явлення старшим наряду службового посвідчення та посвідчення старшого наряду особистої охорони встановленого зразка; транспортним засобам служб швидкої медичної допомоги, пожежної й аварійної за викликом та у супроводженні і під контролем працівників судової міліції, які здійснюють пропуск осіб у приміщення суду.
3.3. В'їзд (виїзд) транспортних засобів під час висадки (посадки) із спеціального автомобіля осіб, які доставлені під конвоєм у судові засідання, забороняється.
3.4. Вхід (вихід) осіб через пункти пропуску транспортних засобів на територію (з території) судів забороняється.
4. Обмеження щодо пропуску осіб до приміщень судів
4.1. Під час проведення закритих судових засідань пропуск осіб до залу судового засідання обмежується постановленою мотивованою ухвалою головуючого в судовому засіданні.
4.2. Забороняється пропуск осіб до приміщень судів: у стані сп'яніння, що ображає людську гідність і громадську мораль (алкогольного чи наркотичного);
з тваринами;
з легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та
отруйними речовинами;
з колюче-ріжучими предметами;
з валізами, господарськими сумками, пакетами, розмір яких
перевищує 45х35х15 см.
Заступник Голови
ДСА України Л.В.Богданов
Начальник Департаменту
громадської безпеки
МВС України В.І.Маєвський
Правила пропуску осіб до приміщення
Садгірського районного суду м. Чернівці
(ВИТЯГ)
І. Загальні положення.
Відповідно до Правил пропуску осіб до приміщень судів та на їх територію транспортних засобів, затверджених спільним наказом ДСА України та МВС України від 12.09.05 за № 102/765, розроблено порядок пропуску осіб до приміщення Садгірського районного суду (далі за текстом «приміщення суду»).
Правила визначають порядок та підстави перебування громадян у приміщенні суду, повноваження працівників апарату суду та співробітників спеціального підрозділу судової міліції «Грифон» (далі – судової міліції), з питань організації прибуття громадян до приміщення суду та їх перебування у приміщенні суду.
Правила також визначають вимоги до зовнішнього вигляду та поведінки працівників апарату суду, співробітників підрозділу судової міліції та громадян, що знаходяться у приміщенні суду.
Дані Правила є встановленими у суді правилами, у розумінні диспозиції ст.1853 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно, за порушення вказаних Правил громадяни – відвідувачі приміщення суду, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності за неповагу до суду та порушенням порядку під час судових засідань. Судді та працівники суду за порушення даних Правил можуть бути притягнуті у встановленому законодавством порядку до дисциплінарної відповідальності, або позбавлені повністю чи частково щомісячної премії.
ІІ. Порядок проходження до приміщення суду.
2.1. Підстави проходження до приміщення суду працівників підприємств, установ, організацій, працівників апарату суду, громадян:
До приміщення суду громадяни, які не є працівниками суду, можуть бути допущені у робочі дні з 8:30 до 17:00 години у випадках:
- їх виклику у судові засідання у якості підсудних, потерпілих, представників, позивачів, відповідачів, третіх осіб, свідків, спеціалістів, експертів, перекладачів – на час розгляду справи;
- виявлення бажання бути присутніми у залах судових засідань під час слухання цивільних, адміністративних та кримінальних справ судом у відкритих судових засіданнях – на час розгляду справи;
- звернення на особистий прийом згідно графік особистого прийому громадян затвердженого наказом голови суду;
Даний перелік підстав допуску громадян у приміщення суду є вичерпним.
Отримання копій процесуальних документів, дозволів на побачення з особами, що утримуються під вартою, інформації про рух справ, які знаходяться у провадженні суду, та будь-якої іншої інформації з приводу роботи суду, здачі заяв, скарг, у тому числі апеляцій, клопотань, звернень, повідомлень, листів та будь-яких інших документів здійснюється у порядку визначеному законодавством через канцелярію суду.
2.2. Підстави відмови громадянам у проходженні до приміщення суду:
Відвідування приміщення суду громадянами для поза процесуального спілкування з суддями та працівниками апарату суду з метою з’ясування позицій та перспектив розгляду конкретних справ, здійснення впливу на суддів та працівників апарату суду, отримання консультацій та порад у суддів та працівників суду з питань здійснення правосуддя, чи правових питань – є недопустимим.
Не допускається відвідування приміщення суду громадянами з ознаками алкогольного чи наркотичного сп’яніння, неповнолітніх у віці до 16 років, за виключенням випадків виклику неповнолітніх для участі у судовому засіданні у якості учасників процесу чи свідків.
Не допускається відвідування приміщення суду у шортах, майках, топіках, спортивному одязі, одязі з прозорих тканин, у не охайному одязі, а також у одязі, який містить на собі нецензурні чи образливі вислови на адресу громадян, або образливі чи зневажливі вислови на адресу суду, встановлених у суді правил та на адресу суддів чи працівників суду.
Не допускається внесення громадянами у приміщення суду будь-яких колючих, ріжучих чи рублячих предметів, або інструментів (ножів, сокир, кіс, сап, швайок, ножиць, молотків, в’язальних спиць, тощо), холодної та вогнепальної зброї, будь-яких видів газової зброї (пістолетів, газових балонів, тощо), зброї під гумову кулю, дитячої іграшкової зброї, вибухових засобів та речовин, спиртних напоїв, предметів харчування, наркотичних засобів, консервів у металічній та скляній тарі, будь-яких рідин окрім води та безалкогольних напоїв.
Не допускається проходження на територію чи до приміщення суду з собаками, котами, та іншими домашніми чи хижими тваринами, та птицею.
Не допускається проходження на територію чи до приміщення суду з плакатами або транспарантами будь-якого змісту.
Фото – та – відео зйомка під час судових засідань може бути дозволена ухвалою судді, який розглядає конкретну справу. Фотографування та відеозйомка приміщень суду поза судовими засіданнями можливі з дозволу голови суду. У цих випадках проходження до приміщення суду з відео – та фото апаратурою регулюється порядком взаємодії Садгірського районного суду із представниками ЗМІ.
Не допускається проходження до приміщення суду громадян з будь-якими візками, велосипедами, мотоциклами, та сумками, валізами, чи іншими предметами розміром більше як: 40см Х 15см Х 25см (крім портфелів, папок для паперів, та дамських сумок).
2.3. Порядок пропуску громадян до приміщення суду.
Пропуск відвідувачів до приміщення суду здійснюється на підставі документу, що посвідчує особу (особистого внутрішнього чи закордонного паспорту, службового посвідчення, водійського чи пенсійного посвідчення, тощо). Під час пропуску відвідувачів до приміщення суду співробітники судової міліції зобов’язані перевірити за допомогою метало-детектора та особистого огляду наявність у відвідувачів предметів, переміщення яких до приміщення суду заборонене нормами діючого законодавства та цими Правилами.
Особи, які прибули для участі у судових засіданнях у якості сторін по справі, свідків, потерпілих, представників, третіх осіб, допускаються у приміщення суду за наявності виклику суду, а у разі відсутності виклику – за розпорядженням судді, помічника судді, або секретаря судового засідання, чи судового розпорядника.
Особи, які виявили бажання бути присутніми у відкритих судових засіданнях, як слухачі, допускаються до приміщення суду за розпорядженням судді.
Учасники судових процесів та слухачі допускаються до приміщення суду виключно на час розгляду конкретної справи. Після реєстрації у встановленому порядку, особи, які прибули для участі у розгляді справи та слухачі секретарем судового засідання чи судовим розпорядником супроводжуються до залу судового засідання. При цьому як учасники процесу, так і слухачі попереджаються секретарем судового засідання чи судовим розпорядником про необхідність покинути приміщення суду після закінчення судового засідання.
Особи, які прибули на особистий прийом до голови суду, заступника голови суду чи керівника апарату суду допускаються у приміщення суду у дні та години визначені графіком прийому громадян в суді.
Співробітники підрозділу «Грифон» у журналі реєструють усіх осіб, які допускаються у приміщення суду, крім суддів та працівників апарату суду, вказуючи прізвище, ініціали відвідувача, найменування та реквізити документу, що посвідчує його особу, дату, час, та мету прибуття до приміщення суду. У разі пропуску відвідувача до приміщення суду без документу, що посвідчує його особу, а також у разі пропуску відвідувача, що прибув до судді або працівника апарату суду у приватних справах, у журналі вказується прізвище посадової особи суду, яка дала розпорядження пропустити відвідувача до приміщення суду.
За наявності підстав, передбачених п.2.2. цих Правил, співробітники підрозділу «Грифон» відмовляють відвідувачам у пропуску до приміщення суду.
ІІІ. Правила поведінки у приміщенні суду.
У приміщенні суду забороняється палити та розпивати спиртні напої, палити дозволяється у спеціально відведених місцях.
Працівники підрозділу «Грифон» здійснюють несення служби у приміщенні суду у форменому одязі. Під час несення служби працівники підрозділу «Грифон» зобов’язані підтримувати тишу, чистоту, ввічливо ставитись до суддів, працівників апарату суду та відвідувачів.
Відвідувачам у приміщенні суду забороняється голосно розмовляти, вчиняти сварки між собою та з працівниками суду чи співробітниками підрозділу «Грифон», у будь-який спосіб перешкоджати нормальній роботі суддів та працівників апарату суду. Відвідувачам у приміщенні суду забороняється висловлювати образи на адреси суддів, працівників суду, та співробітників підрозділу «Грифон», пошкоджувати будівлю суду та майно суду. Забороняється в приміщенні суду демонструвати плакати та заклики будь-якого змісту.
У разі порушення відвідувачами громадського порядку чи вимог даних Правил працівники підрозділу «Грифон» зобов’язані забезпечити порядок у приміщенні суду, або за власною ініціативою чи за вимогою голови суду, заступника голови, суддів, працівників апарату суду вивести порушників із приміщення суду. Забезпечення дотримання порядку у приміщенні суду співробітниками підрозділу «Грифон» допускається із застосуванням у встановленому законом порядку спецзасобів, що перебувають на озброєні підрозділу.
У разі порушення відвідувачем громадського порядку чи вимог даних Правил поведінки у суді, секретарем судового засідання, секретарем суду чи судовим розпорядником за власною ініціативою, чи за розпорядженням голови суду, заступника голови, суддів або керівника апарату суду має складатись протокол про адміністративне правопорушення за ст.185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Адміністрація
Садгірського районного суду м. Чернівці