flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Тренінг для працівників апаратів судів на тему «Комунікація з особами з психічними та інтелектуальними порушеннями»

28 лютого 2019, 09:42

27 лютого 2019 року в конференц-залі готелю «Буковина» відбувся тренінг для працівників апаратів судів на тему «Комунікація з особами з психічними та інтелектуальними порушеннями». В якому взяла участь головний спеціаліст Садгірського районного суду м. Чернівці Альона Сучеван.

Захід організовано Правозахисною організацією «Права людини» у партнерстві з Національною  школою суддів України в рамках проекту «Розробка та апробація начального курсу для суддів та працівників апарату суду щодо особливостей спілкування з особами з інтелектуальними та психічними порушеннями», який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агенство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Про зміст курсу та навчальні цілі тренінгу розповів директор ГО «Правозахисна організація «Права людини» Віталій Дроботун.

Апробація курсу та його подальше впровадження у навчальний процес дозволять підвищити ефективність захисту прав осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями з врахуванням європейських стандартів судочинства.

Тренерами навчального курсу стали виконавчий директор ВГО «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» Раїса Кравченко та генеральний директор Synergy development consulting, тренер, ментор, консультант та голова правління ГО «Міжнародна агенція змін» Світлана Олєйнікова.

У ході інтерактивної лекції та роботи в групах учасники дізналися як права людей з інтелектуальними та психо-соціальними порушеннями гарантуються та захищаються стандартами ООН та Ради Європи. Тренери також запропонували працівникам апаратів судів для обговорення ситуацію з захистом прав таких осіб, яка існує в Україні на прикладі аналітичного дослідження «Моніторинговий звіт: аналіз судової практики розгляду справ про визнання фізичної особи недієздатною».

У другій частині тренінгу детально вивчалися практичні навички комунікації із особами з психічними та інтелектуальними порушеннями, тренери надали практичні поради та продемонстрували відео щодо особливостей спілкування з цією категорією осіб. Під час роботи в малих групах учасники навчалися побудові комунікації за допомогою спрощеної мови.